czwartek, 7 lutego 2008

Jutro: Droga Krzyżowa męczenników XXI wieku

Jak co roku w Wielkim Poście, nasi przyjaciele z Fundacji Świętego Benedykta organizują w Poznaniu obchody pamięci o współczesnych męczennikach, z modlitwą Drogi Krzyżowej w centrum. I jak zawsze, towarzyszą temu protesty "zainteresowanych" (a więc np. przedstawicieli krajów, w których prześladuje się chrześcijan) i małoduszne zakazy naszych "pragmatyków" (dwa lata temu był nawet problem z zawieszeniem plakatów w tramwajach - w Warszawie zostało to uniemożliwione, z poparciem magistratu).
Zamieszczam zawiadomienie o tegorocznych obchodach, tak jak dostałem je mejlem, razem z plakatami:

Zapraszamy do udziału w drodze Krzyżowej w dniu 8 lutego o godzinie 17.30 na Placu Adama Mickiewicza w Poznaniu.


Obecnie chrześcijanie w dziesiątkach krajów podlegają bardzo brutalnym represjom - krajami największego ucisku jest Korea Północna gdzie nawet posiadanie Biblii jest karane zsyłką całej rodziny do łagru. Działalność misyjna może zakończyć się śmiercią.
Arabia Saudyjska to kraj szariatu. Arab, który przyjmie chrzest, jest karany śmiercią. Chrześcijanie, którzy pracują tam jako gastarbeiterzy, nie mogą uczestniczyć we mszy św. a wspólne modlitwy, czy przywożenie literatury religijnej jest traktowane jak przestępstwo.W niektórych stanach Indii rządzonych przez hinduistów chrześcijanie są coraz częściej obiektami ataków - do najbrutalniejszej akcji doszło w zeszłym roku w stanie Orissa w północnowschodnich Indiach.


Brak komentarzy: